1 Kg Kadayıf Dolması Tatlısında Kaç Adet Var?

erzurum kadayıf dolma tatlısı

Sizden gelen sıkça soruların başında "1 Kg Kadayıf Dolma Tatlısında Kaç Adet Kadayıf Dolma Var?" bulunmaktadır.

Erzurum Kadayıf Dolma Tatlıcısı olarak pişirilmiş ve şerbetlenmiş kadayıf dolma tatlısı kilo olarak genellikle 1 kg 150 gramdan fazla gelmektedir. Fakat biz firma olarak kilo ile satmadığımızı belirtmek isteriz. Ama satış bankosunun üzerinde terazimiz bulunmaktadır. İnanmayan müşterilerimize tartarak 1 kilodan fazla geldiğini göstererek tane üzerinden tahsil etmekteyiz. Anlatmak istediğimiz 1 kilodan fazla gelen 10 adet kadayıf dolmasını yine tane hesabından 40 tl ye vermekteyiz.

Kızartılan kadayıf oldukça hafif olarak kazandan çıkmaktadır. Satışa sunulma esnasında bazı müşterilerden bol şerbetli veya şerbetsiz talep edilmektedir. Bu nedenle yeniden şerbetlenen kadayıf dolmasının 10 adedi 1 kg dan ağır gelir. Hiç şerbetlenmeden koyulan 10 kadayıf dolması 1 kg gelir. Biz firma olarak isteyen müşterimize bol şerbetli, isteyene ilk şerbet kazanından çıktığı şekilde satıyoruz.

Kızartılmış ve şerbetlenmiş 1 kg kadayıf dolma tatlısı ise 10 adet olarak gelmektedir. Yani şerbetlenmiş 10 adet kadayıf dolma yaklaşık olarak 1 kg 160+ gr gelmektedir. Şerbetli veya şerbetsiz istemek serbest.

Tüm yukarıda belirttiğimiz nedenlerden ötürü kadayıf dolma tatlısını kg şeklinde satmıyoruz. Tane olarak satıyoruz. 2020 yılı Kadayıf Dolma tatlısı fiyatlarımız 100 tane için tane olarak 4.00 TL dir.

Kadayıf dolma siparişi ver

15 yıllık tecrübe ve birikimlerimizle Erzurum Kadayıf Dolma Tatlısı üretiyoruz.

Afiyetle yiyin.


Yazdır   e-Posta